O autorze
Samorządowiec od 1990 roku. W latach 2006- 2011 wiceprzewodnicząca rady Warszawy. Założycielka Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. W latach 2007- 2011 szefowa gabinetu politycznego Ministra Edukacji. Od 2007- 2011 członek Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia Miast i Regionów (CEMR). Obecnie Posłanka na Sejm RP z Warszawy.

Parlament na szczyt dla dzieci-Kilimandżaro 2015

Szanowni Państwo, Jako jedna z uczestniczek charytatywnej wyprawy na Kilimandżaro zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie i pomoc finansową na rzecz wymienionych beneficjentów. Każdy sms oraz wpłata będzie darem serca dla potrzebujących dzieci. Idąc na Kilimandżaro nie mamy pewności czy uda nam się podołać wyzwaniu i zdobyć szczyt. Ale czym będzie nasz wysiłek w porównaniu do pomocy, jaką nasza wyprawa może dać podopiecznym Fundacji. Po powrocie podzielę się z Państwem wrażeniami. Ligia Krajewska

W dniach od 22 stycznia do 3 lutego 2015 r. z inicjatywy senator Alicji Chybickiej odbędzie się wyprawa charytatywna parlamentarzystów na Kilimandżaro. Parlamentarzyści zdobędą szczyt dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji „Akogo”, Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Fundacji Polsat, Fundacja „Promyk Słońca” i Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Również wsparcie otrzymają dzieci z terenów objętych wojna na Ukrainie i dzieci z Tanzanii.

Wyprawę patronatem honorowym objęli marszałek Sejmu Radosław Sikorski oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Patronat medialny nad wyprawą sprawuje telewizja Polsat.
Każdy z Parlamentarzystów sam zapłaci za swój udział w wyprawie, w ramach urlopu, natomiast Ci, którzy zechcą wesprzeć cel charytatywny (firmy i osoby prywatne) będą wpłacać pieniądze bezpośrednio na wspólne konto beneficjentów.
Wyprawę poprowadzi znany himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” – Tomasz Kobielski, który wraz ze swoim zespołem gwarantuje bezpieczeństwo wyprawy.
Na cel wyprawy fundacje utworzyły specjalne konto, na które darczyńcy mogą wpłacać środki:
PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem: „Kilimandżaro”
Nie będzie to jedyny sposób, w jaki można przekazać pieniądze na rzecz dzieci. Został utworzony specjalny numer, pod który będzie można wysyłać SMS o treści POMAGAM na nr 72792, a po powrocie parlamentarzystów odbędzie się bal charytatywny i koncert.
Do tej pory udział w wyprawie zadeklarowało 35 osób, w tym 15 posłów i senatorów.
Trwa ładowanie komentarzy...